Advert
Advert

Fatsa Ilıca’da İçme Suyu Hatları Yenileniyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, Fatsa ilçesi Ilıca Mahallesi’nde kullanım ömrünü tamamlayan içme suyu hatlarını yenilemek için yatırım çalışmalarına başladı.

Fatsa Ilıca’da İçme Suyu Hatları Yenileniyor
Fatsa Ilıca’da İçme Suyu Hatları Yenileniyor Karadeniz Çevre Haber

Toplam 13 bin 900 metre içme suyu hattının inşa edileceği mahalleye, bugüne kadar 2 bin 275 metre içme suyu hattı döşendi.

MEVCUT HAT BÖLGENİN İHTİYACINA CEVAP VEREMİYORDU

OSKİ ekipleri, eski belde belediyesi olan ve mevcut içme suyu hatları uzun yıllar değişmediği için sağlıklı su iletimi sağlanamayan Ilıca Mahallesi’nde yatırım atağına geçti. Eskiyen ve özellikle 2016 yılında meydana gelen selde ciddi tahribata uğrayan içme suyu hatları, yapılan çalışmayla yenilenerek kullanıma sunulacak.

13 BİN 900 METRE HAT İNŞA EDİLECEK

Toplam 13 bin 900 metre içme suyu hattının inşa edileceği mahallede bugüne kadar 2 bin 275 metre içme suyu hattı döşendi. Ekipler, Ilıca Mahallesi’nin kesintisiz içme suyu sistemine kavuşması için Çardak Deresi üzerine 2 su alma yapısı, 1 su toplama maslağı ve 2 adet 100 m3lük içme suyu deposu inşa edecek. Sahadaki kazı ve imalat çalışmalarının sona ermesinin ardından Ilıca Mahallesi düzenli, işleyen ve sürekli akan bir içme suyu sistemine kavuşacak.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fatsa ilçesi içme suyu hattı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor