Advert
Advert

İçme Suyu Artık Sorunsuz Olacak

Ordu’nun 19 ilçesinin altyapısını sil baştan yenileyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, Gölköy ilçesinin Düzyayla Mahallesi’nde sürdürdüğü içme suyu ve kanalizasyon hatlarının yapımını tamamladı.

İçme Suyu Artık Sorunsuz Olacak
İçme Suyu Artık Sorunsuz Olacak Karadeniz Çevre Haber

Çalışmalar kapsamında, mahalleye 1.800 metre içme suyu hattı ile 400 metre kanalizasyon hattı inşa edildi.
 
1.800 METRE İÇME SUYU HATTI İLE 400 METRE KANALİZASYON HATTI İNŞA EDİLDİ
 
OSKİ Genel Müdürlüğü, Ordu ilinin Büyükşehir olmasıyla birlikte belde statüsünden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinden olan Gölköy Düzyayla Mahallesi’nde sık sık arıza vererek, su kesintilerine neden olan mevcut asbest ve PVC içme suyu boruları ile sistemli bir hat olmadığı için gelişigüzel doğaya bırakılan kanalizasyon atıklarına müdahale etti.
 
Bölgede yaşanan eksiklikleri gidermek için başlatmış olduğu içme suyu ve kanalizasyon altyapı faaliyetlerini hızlı bir şekilde tamamlayan ekipler, Düzyayla Mahalle merkezinde eskiyen ve sık sık arıza veren içme suyu hatlarını yenileyerek 1.800 m içme suyu hattı döşedi. Bunun yanı sıra Düzyayla Tepealan mevkiine 400 m kanalizasyon hattı inşa edildi. Böylece oluşan kanalizasyon atıkları, yapılan hatlar ile bölgeden uzaklaştırıldı.

ordu içme suyu içme suyu hattı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor