Advert
Advert

Artvin Birlikte Boyuyoruz Etkinliğiyle Şehrini Renklendirdi

Artvin Belediyesi 3 yıldır organize ettiği ‘Birlikte Boyuyoruz’ etkinliğini düzenlendi.

Artvin Birlikte Boyuyoruz Etkinliğiyle Şehrini Renklendirdi
Artvin Birlikte Boyuyoruz Etkinliğiyle Şehrini Renklendirdi Karadeniz Çevre Haber

İnönü Caddesinde Milli İrade Meydanı ile Halitpaşa kavşağı arasında Vali Ömer Doğanay ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe öncülüğünde vatandaşlar tarafından kaldırım bordür taşları Kırmızı Beyaz renklere boyandı.

37’nci Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali öncesi Artvin caddeleri Kırmızı Beyaz’a büründü. Artvin Belediyeye başkanlığı tarafından belediye işçileri,  şehir merkezini birlik beraberliğin rengi olan Kırmızı – Beyaz renklere boyama çalışmalarını sürdürüyorlardı. Çayağzı Mahallesinden başlayan çalışma Çamlık Mahallesine kadar devam ederken İnönü Caddesi üzerine gelindiğinde ise boyama işi oldukça kalabalık bir grup eşliğinde gerçekleştirildi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin şehrin güzel görünümü için Artvin halkını boyama etkinliğine davet etti. Artvin Valiliği önünde toplanan vatandaşlar ellerine aldıkları fırçalarla kaldırımları boyadılar.

Boyama etkinliğine Vali Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci, KYK İl Müdürü Tamer Yıldırım, İl Deftardarı İbrahim Bayraktar, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dursun Okur, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta,  AK Parti Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak,  Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Zafer İnce, AK Parti Artvin Yerel Yönetimler İl Başkan Yardımcısı Yüksel Kantar, Belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, boyama öncesi yaptığı açıklamada Artvin’in birlikte güzelleştiğini ifade ederek “Biz birlikte çalışır birlikte yeriz, birlikte oynarız, birlikte ağlarız, birlikte güleriz. Allah bu birlikteliğimizi bozmasın” dedi.

Başkan Kocatepe ; “Artvin’de 3 yıldan beri Kafkasör Festivali Hazırlıkları çerçevesinde şehrimizin bütün kaldırım bordur taşlarını boyuyoruz. Hem görsel güzellik oluyor hem sosyal aktivite oluyor. Boyama işinin bugün halkımızla birlikte yapıyoruz. Şehrimizin ana caddelerinden olan İnönü Caddesini vatandaşlarımızla birlikte boyuyoruz. Birlikte bir şeyler yapıyoruz. Birlikte olmak Artvin’e yakışıyor. Artvin’i birlikte güzelleştiriyoruz. Artvin’in özelliği bu. Biz birlikte çalışır birlikte yeriz, birlikte oynarız, birlikte ağlarız, birlikte güleriz. Allah bu birlikteliğimizi bozmasın. Bu birlikteliğimize göze dikenlerin iki gözü birden çıksın. Bu birlikteliğimizi inşallah büyük başarılarla taçlandırırız”

Konuşma ardından ellerine boya rulosu alan Vali ve Belediye Başkanı Milli İradenin önündeki kaldırım taşlarını boyayarak start verdi. Vatandaşlar İnönü Caddesi boyunca boyama işlemine devam ederek şehrin güzelliğine birlikte katkı sağlamış oldular.

Artvin Belediyesi bordür taşları kırmızı beyaz Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali Artvin caddeleri Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor