Advert
Advert

Çamaş’ta Su Sorunu Tarihe Karışıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, Çamaş ilçesi Çavuşbaşı Mahallesi’nde sağlıklı ve düzenli su iletimini sağlayacak yatırım çalışmalarına başladı.

Çamaş’ta Su Sorunu Tarihe Karışıyor
Çamaş’ta Su Sorunu Tarihe Karışıyor Karadeniz Çevre Haber

Kullanım ömrünü tamamlaması nedeniyle sık sık arıza veren hatları yenilemeye başlayan ekipler, toplam 8 bin 950 m içme suyu hattının döşeneceği Çavuşbaşı Mahallesi’nde 2.000 metrelik hattın inşasını tamamladı.
 
8 BİN 950 METRE İÇME SUYU HATTI DÖŞENECEK
 
Özellikle yaz mevsiminde mevcut kaynakların yetersiz kalması nedeniyle mahallede yaşanan su sorununa kalıcı çözüm getirmek için çaba gösteren OSKİ, Çamaş ilçesi Çavuşbaşı Mahallesi’nde düzenli ve sağlıklı şekilde işleyecek içme suyu hattının inşasına başladı.
 
Toplam 8 bin 950 metre içme suyu hattının döşeneceği Çavuşbaşı’nda 2.000 metrelik içme suyu hattının yapımı tamamlandı.
 
BÖLGEDE SU KAYNAĞI SORUNU DA ÇÖZÜME KAVUŞTU
 
OSKİ ekipleri, yaz aylarında mevcut su kaynaklarının miktarında yaşanan azalmaya karşı da alternatif kaynaklarla çözüm getirdi. Bir önceki yatırım döneminde Değirmendere’den Çamaş ilçe merkezine kadar getirilen içme suyu hattından bir bağlantı verilerek, bu bölgeye içme suyunun sürekli olarak akması sağlanacak. Böylece Çavuşbaşı Mahallesi’nin içme suyunda yaşadığı tüm sorunlar giderilmiş olacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çamaş ilçesi su kaynağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor