Advert
Advert

Atatürk'ten Manisa Tarzanı'na Ağaç Ve Çevre Sevgisi Anlatıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 31 Mayıs-5 Haziran Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri etkinlikleri kapsamında ‘Atatürk’ten Manisa Tarzanı’na Ağaç ve Çevre Sevgisi’ konulu konferans düzenledi.

Atatürk'ten Manisa Tarzanı'na Ağaç Ve Çevre Sevgisi Anlatıldı
Atatürk'ten Manisa Tarzanı'na Ağaç Ve Çevre Sevgisi Anlatıldı Karadeniz Çevre Haber

Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri kapsamında Kültür Merkezi Lale Salonu’nda ‘Atatürk’ten Manisa Tarzanı’na Ağaç ve Çevre Sevgisi’ adlı konferans düzenlendi. Konferansa, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım ve personeli, Araştırmacı Yazar Bedriye Aksakal, Ali Haydar Aksakal, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Bekir Dağıstan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, MABEM Öğretmenleri ve öğrencileri ile vatandaşlar katıldı. Konferansın konuşmacılığını Araştırmacı Yazar Metin Erdoğan yaptı. Erdoğan konuşmasında, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çevreci kişiliğine değindi. Atatürk’ün 1929 yılında Yalova’da bir ağaç zarar görmesin diye yaptırdığı ‘Yürüyen Köşk’ü ve diğer çevre çalışmalarını anlattı. Araştırmacı Yazar Metin Erdoğan, konuşmasının ikinci bölümünde, Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’yi anlattı. Ahmet Bedevi’nin sadece Manisa için değil, tüm dünyada örnek alınması gereken bir değer olduğunu belirtti. Erdoğan, “Ağaç kesmeyelim, dünyamızı yeşillendirelim, bunun için mücadele etmiş insanları hiçbir zaman unutmayalım. Bu değerlere sahip çıkalım” diye konuştu.

“Manisa’yı yeşillendireceğiz”
Araştırmacı Yazar Metin Erdoğan, Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’yi gören kişileri de sahneye çıkardı ve konferansa katılan izleyicilere tek tek anılarını dinletti. Konferansın sonunda sahneye davet edilen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Araştırmacı Yazar Metin Erdoğan’a çiçek ve Manisa Tarzanı heykeli takdim etti. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, “Büyükşehir Belediyesi olarak Manisa Tarzanı’nı her yıl çeşitli etkinliklerle anıyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızdan biri de ağaçlandırma olacak” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor