Advert
Advert

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Başka Partide Yok

Karaaslan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kültür Kongre Merkezi'nde Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Çevre Projeleri Açılış Töreni'nde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Başka Partide Yok
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Başka Partide Yok Karadeniz Çevre Haber

Başbakan Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projelerin toplu açılış törenine katıldı. Yıldırım; Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın genel başkan yardımcısı olarak sorumlu olduğu Çevre, Şehir ve Kültür Bakanlığı'nın başka hiç bir partide olmadığını kaydetti.

BAŞBAKAN ÇİĞDEM KARAASLAN’I TANITTI

Törende konuşan Başbakan Yıldırım, AK Parti çevre ve şehircilik konusunda da farklı bir parti olduğunu belirterek, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ı salondaki davetlilere tanıtarak sözlerine şöyle devam etti:  

''Hiçbir partide bakanlık yanı sıra parti genel başkan yardımcılarına baktığınız zaman çevreyle ilgili bir birim yoktur. AK Parti çatısı altında hem Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız var. Çiğdem Karaaslan. Kendisi mimardır. Hem de yerel yönetimler genel başkan yardımcımız var. Çevreyi ve şehirciliği çok önemsiyoruz'' dedi. 

AMACIMIZ; 'sürdürülebilir yaşam' stratejileri oluşturmaktır.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan burada yaptığı konuşmada; ''AK Parti olarak göreve geldiğimiz günden itibaren çevre konusuna çok önem veriyoruz. Başbakanımızın da dediği gibi AK Parti çatısı altında Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı var ve bu siyasi partilerde tek. AK Parti bugüne kadar çevreye her zaman duyarlı bir politika izlemiştir. Bu anlamda 12 Eylül 2015'te yapılan 5. Olağan Kongre’nin ardından Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı kurulmuştur. Çevre politikalarını oluştururken amaç ve hedeflerimiz, canlıları önceleyen, ekosistemi bütün olarak değerlendiren, gelecek nesilleri gözeten 'sürdürülebilir yaşam' stratejileri oluşturmaktır. Yeryüzü bize atalarımızdan miras olduğu kadar, çocuklarımızında bize emanetidir. Tüm bu yapılan çalışmaları ve projelerin amacı, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmaktır'' belirtti.

 

çiğdem karaaslan Başbakan Binali Yıldırım Çevre ve Şehircilik Bakanlığı açılıştöreni
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor