Advert
Advert

Çarşamba’dan Ukrayna’ya Fındık İhraç Edilecek

Türkiye fındıkta pazarını artırıyor. Ukrayna-Çarşamba arasında yapılan ticari anlaşma çerçevesinde başta fındık olmak üzere ceviz, deniz ürünleri ve meyve sebze gibi gıda ürünleri ihracı gerçekleşecek.

Çarşamba’dan Ukrayna’ya Fındık İhraç Edilecek
Çarşamba’dan Ukrayna’ya Fındık İhraç Edilecek Karadeniz Çevre Haber

 “Çarşamba, Dnipro arasında, ticari köprü kurulacak”

Çarşamba ile Ukrayna’nın Dnipro Kenti’ndeki sektörel firmaların Türk ve yabancı pazarlama yetkilileri bir araya geldi. İş adamları iki kent arasında ticari köprüler kurulması konusunda fikir alışverişi yaptı.


Çarşamba Ticaret Borsası yöneticileri ile üye iş adamları ve KOSGEB yetkilileri, çeşitli ticari temaslarda bulunmak üzere Ukrayna’nın Dnipro kentine gittiler. KOSGEB destekleriyle gerçekleşen iş gezisi için Borsadan yapılan açıklamada, “Çarşamba, Dnipro arasında, ticari köprü kurulacak” denildi.

İş gezisine KOSGEB Samsun İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu, Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket Zeren, Yönetim Kurulu Üyeleri Remzi Erdönmez, Hacı Toraman, Sezai Atsan ile Borsa Genel Sekreteri Eftal Yetimoğlu ile iş adamları katıldı. 23 kişilik yönetici ve iş adamdan oluşan heyet, 4 günlük süre içersinde 39 çeşitli firma ile temaslarda bulundular. Çarşambalı grup Ukrayna Dnipro Ticaret Odası’nı ziyaret ederek, Dnipro Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nina Alekhnovych ile ‘Kardeş Oda/Borsa’ protokolü imzalandı.

ULUSAL MARKETLE GÖRÜŞÜLDÜ

Son ticari temaslar programında Çarşambalı iş adamları, Ukrayna’nın ulusal zincirleri olan Rodnoy Product, ATP Market ve Varus marketler gruplarının temsilcileri ile görüşüldü. Bu marketlere hangi ürünlerin Türkiye’den ve Çarşamba’dan ihraç edilebileceği üzerinde ikili görüşmelerin yapıldığı açıklanan bu toplantıda; Ukrayna’ya özellikle fındık, ceviz, deniz ürünleri, meyve ve sebze ihracının gerçekleşebileceği değerlendirmelerine varıldığı bildirildi.

Türkiye fındık Ukrayna-Çarşamba ihracat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor