Advert
Advert

Atık Plastik Pet Şişeleri Saksıya Dönüştürdüler

Rize Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Çevre Haftası dolayısıyla başlatılan çalışma kapsamında kullanılmayan pet şişeleri, Kurtuluş ilkokulu öğrencileri ile saksıya dönüştürdüler.

Atık Plastik Pet Şişeleri Saksıya Dönüştürdüler
Atık Plastik Pet Şişeleri Saksıya Dönüştürdüler Karadeniz Çevre Haber

Memişağa parkında yapılan uygulamalı etkinliğe Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın eşi Menduha Kasap’ta katıldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek’in de katıldığı etkinlikte toplanan pet şişeler, çeşitli şekillerde kesilerek saksı haline getirildi. Daha sonra çocuklar tarafından içleri toprakla doldurulup, çiçek dikimleri yapıldı.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın eşi Menduha Kasap, gazetecilere yaptığı açıklamada, Pet şişeleri saksı haline dönüştürerek geri dönüşüme katkı sağladıklarını söyledi. Bayan Kasap, “Geri dönüşüm noktasında pet şişeler, doğada çok uzun süre çürümeden kalan malzemelerdir. Pet şişeleri saksı haline dönüştürdüğümüz bu çalışmayı, vatandaşlarımız da evlerinde hazırlayıp kolaylıkla yapabilirler. Çocuklarımızın ektiği renk renk çiçekler ve evlerinde ekmek üzere kendilerine takdim ettiğimiz çim tohumları hem ilimize hemde kendi bahçe ve pencere kenarlarına ayrı bir güzellik katacaktır” diye konuştu.

Etkinlik Belediye maskotu ”Rıza” nın protokol üyeleri ile birlikte çocuklara “Çevre Dostu” belgelerinin takdimi ile sona erdirildi.

Rize Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çevre haftası atık pet şişe Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor