Advert
Advert

SAMDAK'tan Kocadağ Yaylasına Yürüyüş Etkinliği

Samsun Dağcılık Kulübü (SAMDAK) üyelerinin düzenlediği KOCADAĞ Yaylasına yürüyüş etkinliğine katılmak isteyen katılımcıları davet ediyor.

SAMDAK'tan Kocadağ Yaylasına Yürüyüş Etkinliği
SAMDAK'tan Kocadağ Yaylasına Yürüyüş Etkinliği Karadeniz Çevre Haber

İlkbahar aylarına girdiğimiz şu günlerde, güneşli havayı fırsat bilerek, ormanlık patikada yürümek ve bu anları ölümsüzleştirmek istiyoruz.
5 Mart Pazar sabah saat 08:00’ da Cumhuriyet Meydanı’ nda bulunan Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonu arkasından (Rus Pazarı Yanı) hareket edecek olan araçla, sırası ile sizlerin belirleyeceği güzergahlara uğrayıp Pelitköy Sapağına ulaşmak üzere yola çıkacağız. Saat 08:30’ da Pelitköy’ den hareket ederek Kocadağ yolunda ilerleyip, yürüyüş yapacağımız Taşkıranlar Patikasına ulaşacağız.
Tahmini olarak 1,5 – 2 saat sürecek otobüs yolculuğundan sonra Taşkıranlar patikasından yürüyüşe başlayacağız. 3 saat sürmesi beklenen ilk yürüyüşün ardından Kocadağ Yaylasına ulaşarak yemek molası vereceğiz. Dinlenmek, fotoğraf çekmek ve öğlen yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından dönüş yoluna geçeceğiz. 
Akşamüzeri saat 18:00 – 19:00 saatleri arasında Samsun merkezde olunmasını planlıyoruz.

Yürüyüş yapılacak gün havanın 15 derece ve güneşli olması bekleniyor.
http://www.accuweather.com/tr/tr/samsun/320593/daily-weather-forecast/320593?day=5
https://www.mgm.gov.tr/?il=Samsun&ilce=Atakum
http://www.ntvhava.com/konum/samsun/7-gunluk-hava-tahmini

Yürüyüş için yanınıza 1 veya 1,5 litre kadar su, küçük atıştırmalıklar ve öğlen yemeği için sandviç vb yiyecekler almanızı, 
YÜRÜYÜŞ PARKURUNUN KARLI OLMASI BEKLENDİĞİNDEN, yürüyüşün rahat geçmesi için varsa trekking botu veya boğazlı bir bot, güneş gözlüğü, eldiven, bere, mont veya polar, uygun bir yürüyüş pantolonu tercih etmenizi, eğer mümkünse de su geçirmez özellikte olmasını öneriyoruz. 

Faaliyete katılmak isteyenlerin en geç, 4 Mart Cumartesi günü saat 17:00’ a kadar aşağıdaki telefon numaralarını arayarak isim yazdırmaları yeterli olacaktır.

Levent PALANDÖKEN 532 577 47 36
Faruk KARADUMAN 506 261 06 22

*FACEBOOK ÜZERİNDEN YAPILAN KATILIM DURUMLARI DİKKATE ALINMAYACAKTIR.

Samsun Dağcılık Kulübü (SAMDAK) Kocadağ Yaylasına Yürüyüş Etkinliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor