Advert
Advert

Asırlık Hayal Gerçeğe Dönüşüyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yılların kemikleşmiş yol sorunlarına neşter vurarak asırlık hayal projeleri bir bir hayata geçiriyor.

Asırlık Hayal Gerçeğe Dönüşüyor
Asırlık Hayal Gerçeğe Dönüşüyor Karadeniz Çevre Haber

Gölköy ilçesinde hummalı bir çalışma yürüten ekipler, geçen yıl 5.5 km’si sıcak asfalta kavuşturulan Gölköy-Çetilli-Ahmetli-Direkli bağlantı yolunun 19.60 km’sinde asfalt öncesi altyapı çalışması yürütüyor.
 
İlçeye iki yılda 15 milyon 500 bin TL’lik yol yatırımı gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi olarak, göreve geldiğimiz süre itibarıyla ana ve grup yollarımızı modern hâle getirmek için çaba sarf ediyoruz. Milyonluk yatırımlarla ilçelerimizin yıllardır özlemle beklediği projeleri hizmete sunuyoruz. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.
 
GÖLKÖY-ÇETİLLİ-AHMETLİ-DİREKLİ YOLUNDA ÇALIŞMALAR KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR
 
İlçeye 2017 yılında 35.4 km sıcak asfalt çalışması yapılacağını söyleyen Başkan Yılmaz, bu kapsamda 19.60 km’lik Gölköy-Çetilli-Ahmetli-Direkli bağlantı yolu ile 13.30 km uzunluğundaki Alanyurt-Karahasan-Düzyayla bağlantı yolunda asfalt öncesi altyapı çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Başkan Enver Yılmaz, “Geride bıraktığımız sürede 5 km’sini sıcak asfaltla buluşturacağımız Gölköy-Çetilli-Ahmetli-Direkli bağlantı yolunun kalan 19.60 km’lik kısmını da sıcak asfalta kavuşturacağız. Vatandaşlarımızın yılladır yapılması için özlemle beklediği yolumuzda ekiplerimiz, asfalt öncesi altyapı çalışmalarına devam ediyor. Altyapısı tamamlanan noktalar sıcak asfaltla buluşuyor” diye konuştu.
 
ALANYURT-KARAHASAN-DÜZYAYLA BAĞLANTI YOLU DA SICAK ASFALTA KAVUŞUYOR
 
İlçenin önemli arterlerinden biri olan toplam uzunluğu 13.30 km olan Alanyurt-Karahasan-Düzyayla bağlantı yolunda da çalışmaların hızla sürdüğünü ifade eden Başkan Yılmaz, “Yolun 750 metrelik kısmı sıcak asfalta kavuşturuldu. Kalan kısımlarda ise asfalt öncesi hazırlıklar sürüyor. Amacımız çalışmalarımızı en hızlı şekilde tamamlayarak yolları modern hâliyle hizmete sunmak. Ancak hava koşulları nedeniyle zaman zaman çalışmalara ara vermek zorunda kalıyoruz bu noktada da vatandaşlarımızdan sabır ve anlayış bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi asırlık hayal projeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor