Advert
Advert

Ekip 52 İlkbahar Dönemi Eğitimini Tamamladı

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan “Ekip 52” adlı ileri düzey arama kurtarma ekibi, 2017 yılı ilkbahar dönemi arama kurtarma eğitimini tamamladı.

Ekip 52 İlkbahar Dönemi Eğitimini Tamamladı
Ekip 52 İlkbahar Dönemi Eğitimini Tamamladı Karadeniz Çevre Haber

Ekip 52, ilimiz ve bölgemizde, ülkemizin herhangi bir yerinde meydana gelebilecek afet, acil durum ve doğal felaketlerde anında arama - kurtarma faaliyeti gerçekleştirebilmek için eğitimlerine aralıksız olarak devam ediyor.
 
ZOR ŞARTLAR ALTINDAKİ EĞİTİMLER BAŞARIYLA İCRA EDİLDİ
 
Her yıl ilkbahar ve sonbaharda geniş kapsamlı yenileme ve koordinasyon eğitimi gerçekleştiren Ekip 52, 12 kişilik personele yönelik 2017 ilkbahar eğitim programını başarıyla icra etti.
 
Zor şartlar altında yapılan eğitimleri tamamlayan Ekip 52 üyeleri, kurtarma bilgisi ve kurtarma ekibinin özellikleri, kurtarmada kullanılan bağlar ve düğümler, güvenli çalışma esasları, kuyular, karanlık ve dumanlı ortamlar ile enkazda arama ve kurtarma faaliyetleri, sedye ile yaralı taşıma teknikleri, yüksekten iniş ve yaralı kurtarma çalışmaları, toprak kaymaları ve trafik kazalarına müdahale konularındaki teorik ve pratik bilgisini pekiştirdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ekip 52 arama kurtarma ekibi eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor