Advert
Advert

İstanbul Proje Koordinasyon Birimi Toplantısı Gerçekleştirildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki İstanbul Proje Koordinasyon Birimi ile bir toplantı gerçekleştirdi.

İstanbul Proje Koordinasyon Birimi Toplantısı Gerçekleştirildi
İstanbul Proje Koordinasyon Birimi Toplantısı Gerçekleştirildi Karadeniz Çevre Haber

Toplantı ile ilgili açıklama yapan Bakan Özhaseki; “İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) ile İstanbul’da deprem riski, riskli alanlar ve kentsel dönüşümde kullanılabilecek kaynaklar üzerine detaylı bir toplantı gerçekleştirdik” dedi.

Depremin İstanbul’daki etkilerini ele aldıklarının altını çizen Bakan Özhaseki doğru bir kentsel dönüşüm ile riskleri ortadan kaldırmak ve depremde can kayıplarını önlemek için gayret ediyoruz ifadesini kullandı.

İstanbul’da meskenler için deprem sonrası 32 milyar TL  hasar maliyeti olabileceği tahmin ediliyor diyen Bakan Özhaseki; “İstanbul'da yaklaşık 1 milyon bağımsız birim 2000 yılı sonrası yapıldığından sağlam kabul edilmektedir. Yaklaşık 3 milyon bağımsız birim ise 1999 öncesi inşa edilmiş olduğundan deprem açısından büyük bir risk taşımaktadır” dedi.

DEPREM İNSAN AYIRMAZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Deprem insan ayırmaz. Partisine, inancına bakmaz. Tüm belediyeler elini taşın altına koyup belediye başkanlarının öncelikli olarak masasında bu konuyu tutması gerekmektedir” dedi.

Bakan Özhaseki sözlerine şu şekilde son verdi; “Bu iş tek bir kurumun altından kalkabileceği bir iş değildir. El ele verip tüm paydaşların üzerine düşen görevleri yapması kaçınılmazdır. Hedeflerimizi belirledik ve İstanbul’u en kısa sürede depreme karşı hazır hale getirmeyi planlıyoruz”

Toplantıya; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Refik Tuzcuoğlu, Mücahit Demirtaş, Hayrettin Güngör Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 1. Hukuk Müşaviri Veli Böke ve ilgili daire başkanları ve uzmanlar katıldı.

İstanbul Proje Koordinasyon Birimi Toplantısı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki deprem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor