Advert
Advert

Silajlık Mısır Tohumluğu Dağıtımı Gerçekleşti

Samsun İlçelerinde Çayır Mera ve Yem Bitkilerini Geliştirme projesi kapsamında. 650 kg hibrit Silajlık Mısır Tohumluğu dağıtımı gerçekleştirildi.

Silajlık Mısır Tohumluğu Dağıtımı Gerçekleşti
Silajlık Mısır Tohumluğu Dağıtımı Gerçekleşti Karadeniz Çevre Haber

Çayır Mera ve Yem Bitkilerini Geliştirme projesi kapsamında, Havza, Ladik, Kavak ve Vezirköprü İlçeleri çiftçilerine 650 kg hibrit Silajlık Mısır Tohumluğu dağıtımı gerçekleştirildi.

Bayram AY, Kavak İlçe GTH Müdürü Ergin TAŞ, Havza İlçe GTH Müdür Vekili Oral Özlü ve İl Mera Teknik Ekip personelinin katılımıyla gerçekleştirilen dağıtım esnasında çiftçiler üretimin kazançları hakkında bilgilendirildi.
 Nail KIRMACI; hayvancılık yapan çiftçiler ve işletmelerin girdi maliyetlerinin büyük yekûnunu kaba yemin tedariki oluşturduğunu belirterek; “Projemizin amacı yem bitkileri ekiliş alanlarının artırılması, sertifikalı tohum kullanımının yaygınlaştırılması ve silajlık mısır üretimi yapan çiftçilerimizin ücretsiz olarak tohumluk tedariklerinin sağlanmasıdır. Çiftçilerimiz kaba yem üretimini kendilerinin yapması durumunda girdi maliyetleri düşücektir.”dedi.

Çayır Mera ve Yem Bitkilerini Geliştirme projesi Silajlık Mısır Tohumluğu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor