Advert
Advert

Kızılırmak Deltasında Kuş Halkalama Etkinliği

Ornitoloji Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr.Kiraz Erciyes Yavuz öncülüğünde düzenlenecek olan Kızıl ırmak deltasında Kuş Halkalama etkinliğine gönüllülüleri davet etmektedir.

Kızılırmak Deltasında Kuş Halkalama Etkinliği
Kızılırmak Deltasında Kuş Halkalama Etkinliği Karadeniz Çevre Haber

Ornitoloji Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr.Kiraz Erciyes Yavuz öncülüğünde düzenlenen etkinlikte kızılırmak deltasında 13 mart ve 28 mayıs tarihleri arasında Cernek Halkalama Kampı kurulacak olup gönüllülerin bir hafta katılım göstermesi gerektiğini ve bu katılım sonucunda belge verileceğini duyurdu.

KUŞ HALKALAMA NEDİR

İnce ağlarla kuşlar yakalanır. Her birinde özgün bir numara ve kimlik vasfı taşıyan çok hafif ve paslanmaz alüminyum halkalar kuşların ayağına takılır.Böylece kuş göçleri ve kuş sayıları değişiklikleri takip edilir. 100 yılı aşkın bir zamandır  ülkelerde milyonlarca kuş bu metodla takibi ve araştırması yapılır. Halkalı bir kuş, tekrar yakalandığında veye ölüsü bulunduğunda, kuşun nereden geldiği belli olur.

 

OMÜ Kuş Halkalama Etkinliği Kızılırmak Deltası Ornitoloji Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr.Kiraz Erciyes Yavuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor