Advert
Advert

Artvin’de, Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı Düzenlenecek

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Bisiklet Temsilcisi Erkan Akçelik’i makamında kabul etti.

Artvin’de, Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı Düzenlenecek
Artvin’de, Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı Düzenlenecek Karadeniz Çevre Haber

Ziyarette, Akçelik, Artvin’in tanıtımına ve ekonomisine katkı sunmak amacıyla bu yıl ilk kez Artvin’de uluslararası bisiklet yol yarışını 15-16-17 Eylül 2017 tarihlerinde düzenleyeceklerini söyledi.
 
Yarışları Artvin Valiliği, Bisiklet Federasyonu, Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Artvin Bisiklet Temsilciliğinin organizasyonu ile gerçekleştirileceklerini ifade eden Akçelik,” Uluslararası yarışlara yaklaşık 250 sporcunun katılacağını ümit ediyoruz. 3 etaplı bisiklet yol yarışlarımız uluslararası düzeyde olup dostluk ve barışın simgesi olarak Gürcistan, Kıbrıs ve Türkiye’den sporcular yarışlara katılacak. Borçka-Artvin 34 kilometre, Borçka-Ardanuç. 66 kilometre ve Rize Fındıklı- Sarp Sınır Kapısı 75 kilometre olmak üzere toplam 3 etaptan oluşacak.” dedi.
 
Sporcuların toplam 175 kilometrelik parkurda mücadele edeceğini, yarışlar sonunda dereceye girenlere toplam 8 bin 250 lira para ödülü ile madalya verileceğini kaydeden Akçelik, sporseverleri ve tüm Artvinlileri yarışları izlemeye davet etti.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doğanay; yarışları çok önemsediklerini ve kentin tanıtımına büyük katkı sunacağına inandığını belirterek, valilik olarak gereken her türlü maddi ve manevi desteği vereceklerini söyledi.

artvin belediyesi bisiklet yarışı Bisiklet Yol Yarışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor