Advert
Advert

Gedikkaya Çevre Düzenleme ve Turizme Kazandırma Projesi Devam Ediyor

Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan ve Ocak 2017 tarihinde çalışmaları başlatılan Gedikkaya Çevre Düzenleme ve Turizme Kazandırma Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Gedikkaya Çevre Düzenleme ve Turizme Kazandırma Projesi Devam Ediyor
Gedikkaya Çevre Düzenleme ve Turizme Kazandırma Projesi Devam Ediyor Karadeniz Çevre Haber

Belediye Başkanı Kerim Aksu, çalışmaları yerinde inceledi. Yapılan çalışmaları yakından takip eden Başkan Aksu, Fen İşleri Müdürü Ergun Altıyaprak’tan bilgi aldı.

Proje kapsamında bölgeye yaklaşık 600 metre civarında bir yol açılıyor. Şuanda devam eden yol açma çalışmasının tamamlanmasının ardından, yolun gerekli alt yapıları yapılacak ve ardından üst yapı çalışmasına geçilecek. Araç trafiğine kapalı olacak olan yol, yaya trafiği için düzenlenecek. Elektrikli araçlarla ulaşım sağlanacak.  Seyir terasları, yürüyüş yolları, oturma bankları ile tepe üzerine iki tane kafeterya yapılacak. Yapılacak olan bu yapıtların mevcut yapıya uygun olması için büyük önem gösterilecek.

Devam eden bu çalışmaların yanı sıra Gedikkaya’dan yapılması planlanan yamaç paraşütü istasyonu içinde gerekli tüm alt yapı çalışmaları hazırlanıyor. Gedikkaya Projesi tamamlandığında paraşüt severler buradan da uçuş yapma imkanı bulabilecekler. Bir diğer çalışma olarak ta Giresun’un yıllardır istediği ve bir türlü gerçekleşemeyen teleferik projesi içinde ön hazırlık çalışmaları yapılıyor.

Belediye Başkanı Kerim Aksu Gedikkaya Çevre Düzenleme ve Turizme Kazandırma Projesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor