Advert
Advert

Vektörel Mücadelede Kış Çalışmaları Tamamlandı

Ordu Büyükşehir Belediyesi, vektörel mücadele çalışmaları kapsamında sinek, sivrisinek ve diğer haşerelerin popülasyonunu kontrol altına almak ve kış döneminde bunlardan kaynaklanabilecek salgın hastalıkları önlemek amacıyla yürüttüğü kış faaliyetlerini tamamladı.

Vektörel Mücadelede Kış Çalışmaları Tamamlandı
Vektörel Mücadelede Kış Çalışmaları Tamamlandı Karadeniz Çevre Haber

Kış dönemi süresince yapılan faaliyetler kapsamında, halkın yoğun olduğu yerlerde kemirgen varlığı kontrol altına alındı ve sivrisineklerin üreme alanlarına yönelik dezenfeksiyon uygulaması gerçekleştirildi.
 
HALKIN YOĞUN OLDUĞU YERLER DEZENFEKTE EDİLDİ
 
19 ilçenin tamamında 1.200 farklı noktada sürdürülen vektörel mücadele kapsamında, özellikle kış döneminde meydana gelebilecek salgın hastalıklara karşı tedbir almak amacıyla halkın yoğun olarak bulunduğu okullar, pansiyon ve öğrenci yurtları, camiler ve resmi kurumlarda dezenfeksiyon uygulaması gerçekleştirildi.
 
KEMİRGEN VARLIĞI KONTROL ALTINA ALINDI
 
Kış aylarında çok daha önem kazanan kemirgenlerle mücadele faaliyetlerinde ise il genelinde 2 bin 874 farklı noktada uygulama gerçekleştirilerek yaşam alanlarında problem olan kemirgen varlığı kontrol altına alındı.
 
SİNEK VE SİVRİSİNEK KIŞLAKLARINDA İLAÇLAMA YAPILDI
 
Sivrisineklerin gizlenerek kışı geçirdiği rögar, mazgal, bina altları ve terfi merkezleri gibi kışlak alanlarda ilin toplam 42 bin 612 noktasında, yaz döneminde problem yaşanmaması için dezenfeksiyon uygulaması yapıldı.
 
YAZ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR
 
Diğer taraftan vektörel mücadele konusunda yapılacak yaz faaliyetleri için kaynak tespit çalışmaları da devam ediyor. Bu çalışmalarla vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz sezonu geçirmesi planlanıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi vektörel mücadele çalışmaları kış dönemi çevre
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor