Advert
Advert

Karadeniz Doğa Koruma Federasyonu Başkanı Taner Yılmaz Sağlık Haftasını Kutladı

Karadeniz Doğa Koruma Federasyonu Başkanı Taner Yılmaz, Her yıl 7 ve 13 Nisan tarihleri arasında kutlanan Dünya Sağlık Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karadeniz Doğa Koruma Federasyonu Başkanı Taner Yılmaz Sağlık Haftasını Kutladı
Karadeniz Doğa Koruma Federasyonu Başkanı Taner Yılmaz Sağlık Haftasını Kutladı Karadeniz Çevre Haber

Karadeniz Doğa Koruma Federasyonu Başkanı Taner Yılmaz sağlık haftası münasebetiyle yayımladığı mesajda, sağlıklı hayat insanların vazgeçemeyeceği temel haklardan olduğunu sağlık sistemi ise nitelikli bir toplumun önemli şartlarından birisi olduğunu ifade etti.

Sağlıklı toplum, sağlıklı gelecek olduğunu belirten Başkan Yılmaz; “Sağlıklı hayat, her insanın doğuşuyla beraber elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı bir haktır. Sağlık kavramı, hayatımızda hiç bir kavramla değiştirilemez veya ölçülemez. Sağlıklı toplumlar için öncelikle toplumun en küçük yapı taşı kişinin sağlıklı olması gerekir. Bireyler ne kadar sağlıklıysa toplumda o kadar sağlıklıdır. Doğal yetişen gıdaların tüketilmesinin, doğanın temiz tutulmasının, spor yapılmasının önemini  belirtti ve özellikle çocukların doğandan uzak tutulmamasını,  doğayla iç içe yaşamaları hayvan sevgisinin aşılanması gerekir ” Dedi.

Her İnsan, dünyanın neresinde olursa olsun kaliteli sağlıklı bir yaşam hakkına sahiptir. Bu nedenle Dünya Sağlık Gününü kutluyor, herkese sağlıklı bir yaşam diliyorum.

sağlık haftası taner yılmaz Karadeniz Doğa Koruma Federasyonu doğa çevre
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor