Advert
Advert

Organik Saç Boyası Tarifi

Saçlarımız ve güzelliğimize önem veriyoruz ve bunun için her türlü zahmete de katlanıyoruz. Özellikle de saçlarına özen gösteren bayanlar zaman zaman saçlarında farklı renkleri de deniyorlar.

 Organik Saç Boyası Tarifi
 Organik Saç Boyası Tarifi Karadeniz Çevre Haber

Fakat saç boyasını bayanlar kadar erkekler de yaptırmaktadırlar. Erkeklerin boya yaptırmalarının nedeni çoğu zaman saçlarının beyazlamasıdır.

Saç Boyası Evde Doğal Bir Şekilde Yapılabilir mi?
Evet yapılabilir. Saç boyalarının her ne kadar güzellik uğrana yapılan bir işlem olmasının yanı sıra kimyasal içerikli maddeler bulundurması da hem saçlara hem de saç derisine zarar vermektedir. Bu nedenle evde organik olarak saç boyanızı kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Özellikle de saç derisine büyük zarar veren saç boyaları, geçici bir güzellik sağlasa da saçların dökülmesine, seyrelmesine ve yıpranmasına sebep olabilir. Günümüzde ise artık sağlığa büyük önem veren ve özen gösteren insanlar, hemen her konuda doğal ürünleri tercih etmektedirler. Bu konuya saç boyası da dâhildir. Hanımlar artık saçları için de doğal ürünleri seçmekte ve sağlıklı bir şekilde güzelleşmektedirler. Bu nedenle de organik ve doğal saç boyalarını kullanmaktadırlar. Peki, organik saç boyası nasıl yapılır?

Aslında evde kendi başımıza organik saç boyası yapabilmemiz de mümkündür. Evde kendimiz hazırlayacağımız organik saç boyası ile hem istediğimiz ve ihtiyacımız olan güzelliğe kavuşabilmemiz, hem de sağlığımızı koruyabilmemiz mümkün olur.

Küçük bir tencerede bir miktar suyu kaynatıp içerisine 1 su bardağı adaçayı atarız ve demlenmesini bekleriz.
Yarım saat kadar demledikten sonra süzüp ayırırız ve 1 su bardağı karanfil koyarız.
Yarım saatte karanfilin demlenmesini bekledikten sonra suyu süzeriz.
Daha sonra suya boya kıvamında olacak şekilde kına ekleriz.
Saçların diplerinden başlayarak uçlarına doğru eşit miktarda süreriz ve ortalama 1 saat kadar beklettikten sonra saçları yıkayarak temizleriz.
İşte bu sayede de kahverengi saçlar için organik saç boyası nasıl yapılır? diye merak edenlere mükemmel bir şekilde sağlıkla ışıldayan saçlarımızı gösterebiliriz.

cilt ve makyaj.com

organik saç boyası saçlar güzellik doğa çevre doğal saç boyası tarifi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor