Advert
Advert

SAMDAK Ondokuzmayıs İlçesi Aslandamı Rotası Doğa Ve Fotoğraf Etkinliği

Samsun Dağcılık Kulübü tarafından Ondokuzmayıs İlçesi Aslandamı Rotası Doğa Ve Fotoğraf Etkinliği düzenlendi.

SAMDAK Ondokuzmayıs İlçesi Aslandamı Rotası Doğa Ve Fotoğraf Etkinliği
SAMDAK Ondokuzmayıs İlçesi Aslandamı Rotası Doğa Ve Fotoğraf Etkinliği Karadeniz Çevre Haber

09 Nisan 2017 Pazar saat günü 08:00’ da aracımız Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonu arkasındaki sahil yolundan hareket edecek ve sırası ile sizlerin belirleyeceği duraklara uğrayarak Ondokuzmayıs ilçesine doğru hareketine devam edecektir. (Saat 08:30’ da Pelitköy sapağında olunması planlanmaktadır.).
Ondokuzmayıs ilçesinde, alışveriş yapmak için kısa bir süre moladan sonra, yarım saat kadar daha sürecek olan araç yolculuğunun ardından rota başlangıç noktasına olan Fındıklı Köy’üne varılacaktır.
Yürüyüş meşe ve gürgen ağaçlarından oluşan orman içiresinden ve yer yer dere boyunca devam eden patika-yoldan oluşmakta ve yaklaşık olarak 4.5 saat kadar sürmesi tahmin edilmektedir.(Toplam rota 9 km uzunluğundadır.)
Rota bitişi ise Nebiyan Dağı eteklerindeki Öztürk Alabalık tesisleridir ve burada yemek yenilecektir. (Menü : Alabalık veya Et Saç Kavurma (Vejeteryanlar için sadece salata mevcuttur ))
*Samsun’ a dönüş akşam 18:00 – 19:00 civarı olacaktır.

*Yürüyüş için yanınızda su ve atıştırmalık bir şeyler bulundurunuz. 
*Yağmurluk veya rüzgar geçirmeyen bir mont, yürüyüşe uygun bir pantolon ve yürüyüş için mümkünse su geçirmeyen bir yürüyüş ayakkabısı faaliyetin konforlu geçmesini sağlayacaktır.


*09 Nisan Pazar günü yürüyüş yapılacak bölgede METEOROLOJİ verilerine göre havanın bulutlu olacağı, fakat yağış olmaması yönünde beklenmektedir. 

Samsun Dağcılık Kulübü Ondokuzmayıs İlçesi Aslandamı Rotası Doğa Ve Fotoğraf Etkinliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor