Advert
Advert

Fotoğraflarçılar Ünye’de Maratona Çıkıyor

Dünya’da önemli organizasyonlar arasında yer alan ve belirlenen bir süre içerisinde çok sayıda fotoğrafçının katılımı ile gerçekleştirilen FotoMaraton yarışması Temmuz ayında Ünye’de gerçekleştirilecek.

Fotoğraflarçılar Ünye’de Maratona Çıkıyor
Fotoğraflarçılar Ünye’de Maratona Çıkıyor Karadeniz Çevre Haber

Ünye’nin birçok noktasında uzman katılımcılarla çekilecek fotoğraflarla kent için aynı zamanda önemli bir fotoğraf arşivi elde edilecek.

Yarışma hakkında bir basın açıklaması yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Özellikle son dönemde şehrimize yaptığımız yatırımlardan sonra turizmle ilgili Ünye’mizin var olan güzelliklerinin yanında bizlerin ve tüm hemşerilerimizin katkılarıyla tüm güzellikleri ortaya çıkarmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, sadece yerel ölçekte değil, dünya ölçeğinde de adımlar atıyoruz. En son Dünya’nın 4.büyük turizm fuarı olarak nitelendirilen EMİTT’te ilçemizi etkin bir şekilde tanıtma fırsatı bulduk. Bu şehrin güzelliklerini bütün insanlara objektiflerden gösterelim istedik. Aynı zamanda belediyemizin de arşivinde bulunsun istedik. Çünkü bu zaman kadar Ünye, hep standart fotoğraflarla anlatılmaya çalışıldı. Bu nedenle daha önce daha dar kapsamda yapılan birinci Ünye Fotoğrafçılar Buluşması’nı, bu yıl 19-23 Temmuz tarihlerinde düzenleyeceğimiz “Kadrajında Ünye” yarışması ile bambaşka bir noktaya taşımış oluyoruz.

Yarışma kapsamında birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin 500 ve üçüncüye ise 2 bin 500 lira ödül verilecek. Mansiyon ödülü ise 750 lira olarak belirlendi. Ayrıca sergilenme ödülü olarak da her fotoğrafçıya 250 lira verilecek.

250 fotoğrafçının katılacağı yarışmada Jüri üyeleri ise kendi alanlarında akademisyen ve duayen kişilerden oluşuyor.

Ünyeli dünyaca ünlü fotoğrafçı Şeref Akçay ise organizasyonla ilgili yaptığı açıklamada “Ünye Belediyesi bizleri destekleyerek hayalimizi gerçekleştirdi. Aynı zamanda Ünye ve sanat adına güzel bir çalışma ortaya çıkacak” diye konuştu.

ünye fotoğraf yarışması FotoMaraton yarışması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor