Advert
Advert

Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Kirlenmiş Sahalara Yönelik Çalıştay

Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik Uygulama Çalıştayı’nın Üçüncüsü Gerçekleştirildi.

Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Kirlenmiş Sahalara Yönelik Çalıştay
Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Kirlenmiş Sahalara Yönelik Çalıştay Karadeniz Çevre Haber

İl Müdürlüklerimiz arasında uygulama farklılıklarını ortadan kaldırarak, sağlıklı ve doğru kararların alınabilmesine yardımcı olmak ve Yönetmeliğin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla “Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik Uygulama Çalıştayı”nın üçüncüsü Antalya İlinde 20-22 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

 Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Mukim Temsilci Yardımcısı Atila URAS ve Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Recep AKDENİZ’in açılış konuşmalarıyla başlayan çalıştaya İl Müdürlüklerimizin temsilcileri ile toprak kirliliği konusunda Bakanlığımızdan yeterlilik alan özel sektör temsilcileri katılım sağladı.

 Sayın Recep AKDENİZ konuşmasında, Ülkemizde 2010 yılında yayımlanarak yürürlüğe giren ve 2015 yılında tüm maddeleri ile uygulanmaya başlayan Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı KirlenmişSahalara Dair Yönetmelik ile kirlenmiş sahaların teşhisi, kayıt altına alınması, izlenmesi ve temizlenmesine yönelik bir yönetim sisteminin oluşturulduğunu ifade etmiştir.

 Çalıştay, Bakanlığımızdan yeterlilik alan özel sektör temsilcilerinin uygulama örneklerini içeren sunumları ile son bulmuştur.

toprak kirliliği kirlenmiş sahalar çevre ve şehircilik bakanlığı çalıştay Çevre Yönetimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor