Advert
Advert

Çevre Görevlisi Belgesi Almak İsteyenlere Uzaktan Eğitim Programı

Çevre Mühendisliği Mezunu Olup Çevre Görevlisi Belgesi Almak İsteyen Çevre Görevlisi Adayları İçin Uzaktan Eğitim Başvuru Programı Duyurusu

Çevre Görevlisi Belgesi Almak İsteyenlere Uzaktan Eğitim Programı
Çevre Görevlisi Belgesi Almak İsteyenlere Uzaktan Eğitim Programı Karadeniz Çevre Haber

Çevre Mühendisliği mezunu olup, Çevre Görevlisi Belgesi almak isteyen Çevre Görevlisi Adayları için Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitim Başvuruları 31 MART - 12 NİSAN 2017 tarihine kadar kabul edilecektir. Eğitimler  31 MART - 12 NİSAN 2017 tarihleri arasında online uzaktan eğitim portalı üzerinden gruplar halinde verilecektir. 

NOT: ÇEVRE GÖREVLİSİ BELGESİ OLAN VEYA BELGESİ GEÇERSİZ SAYILANLAR İÇİN “ÇEVRE GÖREVLİSİ VİZE EĞİTİMİ” DEĞİLDİR. 

21.11.2013 tarihinde yayımlanarak 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe giren (Değişik:06/05/2014-28992) Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı, 7 nci ve 16 ncı maddeleri kapsamında Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu olup, çevre görevlisi belgesi almak isteyenler için “Çevre Görevlisi Eğitimleri” düzenlenecektir.

 Bu eğitimler mevcut çevre görevlileri için vize eğitimi değildir. Çevre Görevlisi Belgesi olup, Bakanlık tarafından belgesi geçersiz sayılanlar bu eğitime katılmayacaklardır. Katıldıkları tespit edilmesi durumunda Belge başvuruları kabul edilmeyecektir.

Çevre Görevlisi Belgesi olanlar veya belgesi geçersiz sayılanlar için “Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi” daha sonra düzenlenecektir. Bu eğitime ilk defa Çevre Görevlisi belgesi alacaklar başvuru yapacaklardır .

Eğitime katılabilecek Çevre Görevlisi adaylarında aranılacak nitelikler; Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı maddesi (a) fıkrasında belirtildiği gibi; “a) En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmak veya Çevre Mühendisliği konularında(Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalında) yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmak ve çevre mevzuatı konusunda Bakanlıkça yapılacak/yaptırılacak eğitime katılmak.” tır.

  • Söz konusu Çevre Görevlisi Aday Eğitimi; uzaktan eğitim şeklinde yapılacak olup,  başvurular internet üzerinden yapılacaktır. Başvurular kontenjanla sınırlıdır:
  • Eğitime katılacak adayların Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun olmaları veya Çevre Mühendisliği konularında(Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalında) yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmaları gerekmektedir.
  • Eğitime katılım formlarında mezun olunan üniversite adı, mezuniyet tarihi, iletişim bilgileri bulunacak olup,  bunların eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
  • Eğitime alınacak adaylarda, adayların başvuru tarihi göz önüne alınarak sıralama yapılarak eğitim verilecektir.
  • Adaylar, online uzaktan eğitim portalı üzerinden gruplar halinde eğitime alınacaktır.
  • Eğitim süresi 7 gün ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Adaylar belirtilen gün içerisinde sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.
  • Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak e-sertifika düzenlenecektir. Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar, Çevre Görevlisi Belgesi almak için Bakanlığımız izin lisans yazılım portalı üzerinden (izinlisans.cevre.gov.tr adresinden) e-imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır.
  •  “Çevre görevlisi uzaktan eğitim ücreti” 100-TL olup, Adaylar Eğitim Ücretini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Döner sermaye (Muhasebe) bölümünden alacakları 100 TL lık “Çevre görevlisi uzaktan eğitim ücreti” - referans numarası ile birlikte Türkiye Halk Bankası A.Ş. de açılanÇevre ve Şehircilik Bakanlığı hesabına “Uzaktan Eğitim Ücreti” açıklaması yapılarak yatırılacaktır.  Yatırılan ücrete ilişkin dekontu  http://uzaktanegitimcsb.gov.tr/ adresine başvurusu esnasında sisteme yükleyeceklerdir.

Not: Telefon ile de Referans numarası alınabilmektedir. ( Referans Numarası ile ilgili Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünden şahsen veya telefonla alınabilmektedir.

Eğitim ücreti doğrudan banka şubesinden yapılması gerekmektedir. (EFT ve/veya Hava

çevre mühendisliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor