Advert
Advert

Su Ürünleri Gen Bankası Türkiye’de Bir İlk

Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsünü ziyaret eden Valimiz Yücel Yavuz , inşaatı bitmek üzere olan Ulusal Su Ürünleri Gen Bankası hakkında Enstitü Müdürü Doç Dr. İlhan Aydın’dan bilgi ald

Su Ürünleri Gen Bankası Türkiye’de Bir İlk
Su Ürünleri Gen Bankası Türkiye’de Bir İlk Karadeniz Çevre Haber

Su Ürünleri Gen Merkezi’nin  Balıkçılığın merkezi olan Trabzon’da açılacak olmasının gurur verici olduğunu belirten Vali Yavuz “ Su Ürünleri Merkezimizin inşaatı bitmek üzere. Su ürünleri alanında ülkemizde tek, dünyada ise sayılı merkezlerden biri olan Gen Bankası ve Biyoteknoloji merkezi önemli bir araştırma ve gelitirme üssü olarak hem bilime hem de bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacak. Merkezin içinde yer alması planlanan Balık Müzesi'nde ise nesli tehlike altında bulunan balık türlerimiz koruma altına alınıp insanımızın ve turizmin hizmetine sunulacaktır” dedi.
Su Ürünleri Gen Bankasının Türkiye’de bir ilk olacağını ifade eden  Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü İlhan Aydın’ da “Gen Bankası hizmete  açıldığında Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitümüzün çevreye duyarlı modern bir kampüse dönüşmesini sağlayacak. Merkezimiz 7400 metre karelik kapalı bir bir alanda 15 milyon TL lık yatırımla gerçekleştiriliyor” şeklinde konuştu. 

Su Ürünleri Gen Merkezi Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Su Ürünleri Gen Bankası vali yücel yavuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor