Advert
Advert

Trabzon Valisi Yücel Yavuz Dünya Meteoroloji Gününü kutladı

Trabzon Valisi Yücel Yavuz 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz  Dünya Meteoroloji Gününü kutladı
Trabzon Valisi Yücel Yavuz  Dünya Meteoroloji Gününü kutladı Karadeniz Çevre Haber

“Dünya Meteoroloji Teşkilatı’nın kurulduğu 1950 yılının 23 Mart günü, 1961’den itibaren, meteoroloji biliminin hayatımızdaki önemini vurgulamak ve farkındalık oluşturmak gayesi ile Dünya Meteoroloji Günü olarak kutlanmaktadır.
 
Ülkemizdeki tüm sektörler için bilgi üreten ve bu istikamette hizmet veren meteoroloji teşkilatımız büyük bir hassasiyet ve özveriyle çalışmalarını sürdürmektedir.
 
İklim tahminlerine dayanan bilimsel bilgiler ve bunlara istinaden şekillendirilen hizmetler; yaklaşan fırtınalara, sel, taşkın ve sıcak hava dalgalarına daha hazırlıklı olmamızı sağlayacak; çiftçilerimizin ekim ve hasadı daha iyi yapmalarına yardım ederek ulaşım seferlerinin güvenliğini artıracak ve dolayısıyla ülkemiz için büyük önem arz eden bütün bu iş ve işlemlerin sağlıklı yürümesini sağlayacaktır.               
 
Bu duygu ve düşüncelerle, afetlerin önlenmesinde ve zararlarının asgariye düşürülmesinde, önceden tahmin gücünü mesuliyet hissiyle kullanarak yerinde ve vaktinde erken tedbirlerin alınmasında önemli ve etkin rol oynayan meteoroloji çalışanlarımızın “23 Mart Dünya Meteoroloji Günü”nü kutlar, sevgi ve saygılar sunarım.”

Dünya Meteoroloji Günü Trabzon Valisi Yücel Yavuz Dünya Meteoroloji Teşkilatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor