Advert
Advert

Başkan Taner Yılmaz; Ormancılık Günü ve Orman Haftasını Kutladı

Karadeniz Doğayı Koruma Federasyonu Başkanı Taner Yılmaz, 21 - 26 Mart tarihleri arasında kutlanan Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Taner Yılmaz; Ormancılık Günü ve Orman Haftasını Kutladı
Başkan Taner Yılmaz; Ormancılık Günü ve Orman Haftasını Kutladı Karadeniz Çevre Haber

Karadeniz Doğayı Koruma Federasyonu Başkanı Taner Yılmaz kutlama mesajında, Ormanların, bir milletin en önemli zenginlik kaynağı olduğunu belirterek, uzun bir süreç içerisinde oluşan ormanları korumak ve yeni orman alanları oluşturmak her vatandaşın görevi olduğunu söyledi.

Yılmaz, Türkiye’de Ormanların ve doğal varlıkların tehdit altında olduğunu, İnsanoğlunun kişisel çıkarları uğruna ve acımasızca ormanları yok ettiğini, o güzelim alanları işgal ettiğini belirtti. 

Başkan Taner Yılmaz;  yeşili, ağacı ve ormanları korumak her bireyin görevidir. Ağaç ve ormanı korumak bir uygarlık meselesidir. Ormanın ve ağacın, aldığımız nefes kadar önemli olduğunu çocuklarımıza anlatmak başlıca görevlerimiz dâhilinde olmalıdır. Cennet vatanımızı süsleyen ve nefes almamızı sağlayan bu ormanlar Atalarımızdan, dedelerimizden bizlere intikal eden bir miras gibi değerlendirilmemelidir; bizlere atalarımızdan kalan bir emanettir diye düşünüyorum.” dedi.

Ülkemizin ciğeri olan ormanlarımızı korumak konusunda daha duyarlı davranılması gerektiğinin altını çizen Yılmaz; “Tüm dünyada ve ülkemizde çevre bilincini oluşturmak ve ormanların önemini vurgulamak dolayısıyla 21- 26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası’nda ormanların korunduğu ve yeşil alanların çoğaldığı bir dünya diliyorum.” dedi.

 

 

Karadeniz Doğayı Koruma Federasyonu Başkanı Taner Yılmaz Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor