Advert
Advert

Mantar Yetiştiriciliği Üreticiliği Kursu Katılımcıları Belgelerini Aldı

Vali Nusret DİRİM, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kursları kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Mantar Yetiştiriciliği Kursu Belge Dağıtım Töreni"ne katıldı.

Mantar Yetiştiriciliği Üreticiliği Kursu Katılımcıları Belgelerini Aldı
Mantar Yetiştiriciliği Üreticiliği Kursu Katılımcıları Belgelerini Aldı Karadeniz Çevre Haber
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulsetter BAYRAM tarafından açılış konuşması yapıldı.
 
Programda konuşan Vali DİRİM “Tarımsız bir hayat düşünülemez. Bartın’da kültür mantarı çalışmasını önemli görüyorum. Tarımı öğrenmemiz gerekiyor. Teknikleri bilmeden üretim yapmamalıyız. Bu anlamda tarım müdürlüğünün eğitim çalışmaları çok geniş bir yelpazeye hitap edecek kapsamda. Tarımı çeşitlendirme adına eğitimi  destekliyoruz. Bunun daha modern şartlarda daha kaliteli olarak üretim yapmalıyız. Tarımın ciddi bir ekonomisi olduğunu bilmeliyiz. Bunu getirisine, planlarına göre uygulamamız gerekiyor. Bu bölgede yapacağımız çok şey var. Üretim yöntemlerini öğrenmek önemlidir. Gıda güvenliği ise nesillerimizin geleceği için önemlidir. Çocuklarımıza güvenli gıda tükettirmeliyiz. Bu kurslara gösterdiğiniz ilgi ve katılımınız  için teşekkür ederek gerçek bir üretici olmanızı diliyorum.” dedi.
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Mantar Yetiştiriciliği Kursu”na katılan kursiyerlere protokol tarafından sertifikaları verildi. 
 
Program davetlilere verilen ikramın ardından sona erdi.  
Vali Nusret DİRİM Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü İl Müdürü Abdulsetter BAYRAM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor