Advert
Advert

Çanakkale 1915 Köprüsü Temeli Bugün Atılıyor

Bugün temeli atılacak Çanakkale 1915 Köprüsü, cumhuriyetin 100. yılı olan 2023’te hizmete girdiğinde Japonya’yı tahtından indirerek dünyanın en uzun aralıklı köprüsü unvanına sahip olacak.

Çanakkale 1915 Köprüsü Temeli Bugün Atılıyor
Çanakkale 1915 Köprüsü Temeli Bugün Atılıyor Karadeniz Çevre Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla düzenlenen törenlere katılmak üzere, helikopterle Çanakkale'ye geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Çanakkale Havalimanı'nda, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile diğer yetkililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın beraberinde Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da Çanakkale'ye geldi.

102. YILDA TARİHİ AN!

Çanakkale 1915 Köprüsü’nün temeli 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü olan bugün atılıyor. Asya kıtasındaki Lapseki İlçesi Şekerkaya mevkiide düzenlenecek törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım da katılacak.

Erdoğan dün Eskişehir’de Çanakkale Köprüsü’ne ilişkin “Dünyanın bir numaralı köprüsünün temelini atıyoruz. Bedeli ne biliyor musunuz? Yaklaşık 11 milyar dolar. Hani Türkiye batmıştı, bitmişti. Cebimizden bir kuruş çıkmıyor bakın. Niye? Türkiye güvenli bir ülke, güvenilir bir ülke” dedi.

çanakkale 1915 köprüsü Cumhurbaşkanı Erdoğan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Başbakan Binali Yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Ekoloji
Çevre ve Ekoloji
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor
Giresun’un Jeolojik Haritası Hazırlanıyor